В Каховському районі колишні безробітні започатковують власну справу

Обрати нову спеціальність чи започаткувати власну справу пропонують безробітним на Херсонщині. В обласному центрі зайнятості на обліку майже 16 тисяч тих, хто шукає роботу, вакансій від роботодавців у рази менше. Кореспонденти Суспільного побували у Каховському районі та дізналися, як колишні безробітні започатковують власну справу.

На обліку в обласному центрі зайнятості 15700 безробітних, при цьому вакансій, розказує начальниця відділу працевлаштування Херсонського обласного центру зайнятості Тетяна Загоруйко — 1200.

«За період карантинних обмежень збільшилася кількість звернень до служби занятості, а навпаки кількість вакансій зменшилася, тому не всім безробітним ми можемо запропонувати підходящу роботу. Головна мета служби занятості зробити так, щоб людина у цей період була конкурентоспроможна для того, щоб вона була активна на ринку праці», — розповідає Тетяна Загоруйко.

Один з варіантів працевлаштування, який пропонують безробітним – самозайнятість. Людина може підвищити свою кваліфікацію або, навіть, перепрофілюватися та отримати нову професію, розказує Тетяна Загоруйко. Херсонський центр професійно-технічної освіти – один з 11 в Україні. Тут безробітним пропонують навчання за 12 професіями, говорить директорка Світлана Ткачук.

«Це державний навчальний заклад, який надає освітні послуги дорослому населенню, як безробітним, так і незайнятим. Це – професійно-технічне навчання, перепідготовка, підвищення кваліфікації. На сьогодні ми маємо 12 ліцензованих професій, це ті професії, які затребувані на ринку праці», — розповідає Світлана Ткачук.

Аліна Коришко працювала продавчинею, після декрету жінка залишилася без роботи і вирішила опанувати нову професію – тепер навчається на швачку.

«Я перебувала на обліку в центрі зайнятості. Мені запропонували навчатися на швачку і я погодилася, тому що мені подобалося шити. Вже під час навчання за допомоги центру професійної освіти вийшла на контакт з роботодавцем. І, хоча зараз я на практиці, у вільний від роботи час виконала кілька замовлень», — розповіла Аліна.

Юлія Заєць працювала на заводі, за станом здоров’я змушена була звільнитися. Зараз навчається на кухаря та хоче займатися організацією харчування на виїзді.

«Коли я поринула у вивчення бізнес-ідей, зрозуміла, що бракує знань з кухарської справи», — говорить Юлія.

По завершенні навчання Юлія зможе отримати одноразову виплату та придбати необхідне обладнання для своєї роботи. А от Вікторія Даниленко вже працює. 2018-го жінка стала на облік до центру зайнятості і, оскільки, вакансій у Каховці за професією оптометриста не було, їй запропонували відкрити власний кабінет.

«Займаюсь я підбором окулярів і м’яких контактних лінз. Розпочинати свою власну діяльність було дуже складно, тому що я нічого не розуміла в цьому, мені запропонували пройти курси, після курсів, я написала свій бізнес-план і захистила. Мені надали одноразову виплату, я придбала обладнання і досі працюю», — поділилась Вікторія.

Джерело

1 просмотров